06-20-61-33-533
matheus@vnet.hu

Döntetlennel kezdtük, győzelemmel folytattuk

Turai Hírlap

Túl vagyunk a Pest megyei felnőtt sakkcsapat bajnokság második fordulóján. A megye 1.osztályú bajnokságon 10 fős csapatok ülnek asztalhoz, meghatározott (és nevezéskor leadott) erősorrend szerint. Ehhez a sorrendhez kell tartania magát minden csapatnak, s értelemszerűen a csapatok éltáblásának az ellenfél éltáblásával kell küzdenie, a 2. táblásnak az ellenfél 2. táblásával, a harmadik, az ellenfél harmadikjával játszik, és így tovább. Az első forduló alkalmával Fót sakkcsapatával mérkőztünk idegenben. Nem először találkozott a két csapat, s eddig hol ők győztek ellenünk, hol mi gyűrtük le őket, úgyhogy ideje volt már egy döntetlen eredménynek. Simán győzhettünk volna, ha az influenza vírusok belátással vannak sakkozóink iránt, de sajnos négy tartalékkal kellett leülnünk.

Így „csak” 5:5 arányú döntetlen lett az eredmény. A 2. fordulóban idehaza fogadtuk a megye második vonalából tavaly feljutott Szigetbecse csapatát. Most sem tudtuk szerepeltetni minden ponterős játékosunkat (influenza és vizsgák), de elég jó ”beugró” embereink voltak, így, ha nem is nagyon, de 5,5:4,5 arányban meg tudtuk nyerni a találkozót. Kronovetter Marci például az ötödik, majd a nyolcadik táblán másfél pontot hozott két játékból. Kuthi Balázs és Pásztor Zoltán, noha ők állandóan játszó, stabil játékosai csapatunknak, ugyanezt az eredmény produkálták. Honlapunk szerkesztője, Kapitz Tibor „beugrása” tette fel az „i”-re a pontot, ugyanis mindkét játszmáját megnyerte (kell ennél jobb „beugrás”?)! Így aztán Marci és Tibor játékára mindenképp számítanánk a továbbiakban is. Meg kell még említenünk Kókai Péter, többszörösen is legjobb pontszerzőnk nevét, aki vizsgái miatt nem tudta vállalni a játékot a második fordulóban. Az elsőben viszont imponálóan biztos játékkal használta ki ellenfele hibáit, és hozta a pontot csapatunknak. Remélhetőleg a harmadik forduló fontos találkozóján (Szob ellen idegenben) véget ér a vizsgaidőszak, s Péter „ringbe” tud szállni. Gratulálunk eddigi legjobb pontszerzőinknek!